Raj Przywrócimy.org

żyjemy by kochać i pomagać sobie nawzajem

EDUKACJA DOMOWA

Jest ułatwieniem dla dziecka i możliwością rozwoju dzięki dostosowaniu się do potrzeb, zdolności i chęci podążania w kierunku zainteresowań dziecka. Mamy wtedy pełną kontrolę nad tym co i jak dziecko przyswaja.

Zbliżamy się wtedy do ideału – Edukacji Naturalnej

Przejście na Edukację Domową jest bezpłatne. Nikogo nie pytacie o zgodę. W każdej chwili możecie to zrobić. Wystarczy tylko, że złożycie Wniosek do Dyrektora obecnej szkoły dziecka ( lub przyszłej rejonowo gdy jest teraz w zerówce) w którym wskazujecie: od kiedy rezygnujecie z korzystania z nauki stacjonarnej waszego dziecka w danej szkole lub wogóle z nauki w danej szkole i wskazujecie, że dziecko przechodzi na naukę w formie Edukacji Domowej. Wtedy ruszacie na poszukiwanie przyjaznej Edukacji Domowej Szkole w waszej okolicy lub według rekomendacji wam najbardziej odpowiadającej. Pamiętajcie, że za każdego ucznia szkoła w której dziecko potem zdaje egzaminy, dostaje pieniądze mimo iż dziecko tam fizycznie nie uczęszcza ( nie mówię tu o nauczaniu zdalnym), wiec szukajcie nie gdzie jest najbliżej ale najlepiej dla dziecka, bo będziecie się tam pojawiać raczej 1-4 razy w ciągu roku tylko na parę godzin egzaminów sprawdzających. Przedmiotów i Materiałów które dzieci muszą opanować jest o wiele mniej niż w tradycyjnym nauczaniu, więc zostaje wam więcej czasu na rozwijanie tych dziedzin które WY CHCECIE i WASZE DZIECKO

W razie potrzeb możecie korzystać też z pomocy szkół prywatnych które wspomagają Edukację Domową oraz idei tzw. Klubów Edukacji Domowej, Świetlic Wiejskich/ Miejskich, Świetlic Edukacyjnych.

W Świetlicach Edukacyjnych i Klubach ED, to często jeden z rodziców sprawuje opiekę nad gromadką dzieci.

Tu mogę polecić obejrzenie na ten temat materiałów m.in. na YT Strażników Wolności.

Ponadto są też platformy internetowe dla Edukacji Domowej, niektóre darmowe, ale tu należy dobrze sprawdzić regulaminy, bo często wtedy to ONI wskazują wam dokładnie w której szkole wasze dziecko musi zdać egzaminy ( co może nie zawsze być najlepszą dla waszego dziecka ).

Pamiętajcie zanim zapiszecie dziecko do szkoły, polecam odbyć rozmowę z dyrekcją na temat waszych oczekiwań, listy „nie zgadzam się i mam takie prawo”, w czym szkoła może wam pomóc i jak mają być przeprowadzone egzaminy . Podejdzcie do tego jak do biznesu – możecie wynegocjować NAJLEPSZE WARUNKI dla Waszego Dziecka, wszystko zależy od waszej determinacji.

Nie jesteśmy fanami reklamowania konkretnych szkół, ale mamy swoich faworytów.

Nasze i innych rodziców doświadczenie w Edukacji Naturalnej daje nam same pozytywne rezultaty a dzieci itak mają możliwość spotykania się z rówieśnikami ( np. w Klubach, Świetlicach,na treningach, spotkaniach prywatnych itd.) w dużo bardziej relaksujących okolicznościach co sprzyja rozwojowi społecznemu 🙂

KLUBY SPORTOWE

Wbrew obecnym trendom Kluby Sportowe POWINNY za przysłowiowe grosze dawać możliwość trenowania różnych dyscyplin sportowych dzieciom i młodzieży, zwłaszcza tym przejawiającym w tym zdolności lub mającym duże ambicje do osiągania wysokich wyników w sporcie.

Takie możliwości mają obecnie Kluby Sportowe przy dużych ośrodkach sportowych typu Stadiony Olimpijskie, AWF, Szkoły Sportowe lub z Profilem Sportowym, Organizacje Sportowe finansowane z Urzędów Gmin lub przez Sponsorów. Obecnie jest tych klubów sporo ale niestety większość jest w dużych miastach co utrudnia utalentowanym dzieciom z wiosek dojazd na treningi.

Dlatego warto szukać dla dziecka Sponsorów, których działalność nie koliduje z waszymi i dziecka wartościami moralnymi. Sponsorowi odwdzięczacie się wtedy nosząc nazwę / logo jego firmy na ubraniach/sprzęcie sportowym lub podczas startów w wyścigach/olimpiadach/zawodach dajecie też możliwość wywieszenia jego baneru reklamowego i wymienienia go na liście Sponsorów. Niestety nie jest to takie łatwe gdy wasze dziecko dopiero rozpoczyna karierę sportową i np. nie zdobyło jeszcze żadnego medalu, niemniej warto rozpocząć poszukiwania szybko, bo czasem taki sponsor obseruje wtedy karierę dziecka i może zachęcony jego postawą jednak zdecydować się szybciej go zasponsorować 🙂

Dlaczego Dzieci powinny trenować Sport lub inną aktywność fizyczną?

1 – jest to jeden z warunków zdrowia człowieka nie ważne w jakim jest wieku

2 – uczy dzieci integracji i współpracy w grupie, wzajemnego wsparcia, zdobycia przyjaciół

3 – uczy przezwyciężania barier umysłowych i fizycznych i radzenia sobie z „porażkami”

4 – uczy samodyscypliny, bo treningi często są wcześnie rano i by osiągnąć wyniki trzeba to robić latami 🙂

5 – daje możliwość uzyskania w wieku nawet nastoletnim zawodu który może być ich głównym lub dodatkowym

6 – może dać możliwość otwarcia biznesu związanego z branżą sportową, poprzez dokładne znanie specyfiki danego sportu, zasad itd.

7 – daje możliwość dowartościowania się, które wbrew pozorom zostaje na lata nie tylko poprzez posiadanie trofeów lub medali czy dyplomów ale jako kolejny cel który zdobyliśmy w życiu mimo przeszkód

Niektóre dzieci są wręcz urodzone do współzawodnictwa a dzięki sportowi można im pomóc sięgać wysoko.

Te zalety zdecydowanie potwierdzamy bo sami trenowaliśmy różne dyscypliny sportowe, a przyjaznie z klubów zostają często na całe życie 🙂

Przykład:

Dziecko trenuje pływanie -oprócz zdobywania medali i znalezienia sponsora który pomoże mu rozwinąć skrzydła, może zostać ratownikiem wodnym / trenerem / napisać książkę / otworzyć własny klub pływacki / prowadzić inny biznes, bo będąc już ikoną sportu ma ułatwiony start w świecie którym rządzi marketing i reklama.

JĘZYKI OBCE

Nauka języków obcych w formie zabaw, bajek, programów edukacyjnych, słuchania a nie „wkuwania” jest zdecydowanie najlepszą formą nauki w drodze do płynnego posługiwania się językiem obcym.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę ? Jako lingwistka mogę potwierdzić badania naukowców iż najlepiej gdy dziecko / dorosły przyswoi max 2 języki obce do stopnia w którym może się już w nich porozumiewać im lepiej mu to idzie tym prędzej może rozpocząć naukę kolejnych. Wliczamy w te 2 też język ojczysty !

Dlaczego nauka typowo szkolna (podręcznikowa) daje marne rezultaty dla dzieci ? bo jest nienaturalna i nawet dla dorosłych jest trudna i daje gorsze rezultaty w perspektywie dążenia do płynnego posługiwania się językiem obcym niż np. konwersacje, oglądanie nativ tv itp.

Kolejnym warunkiem podwyższania zdolności językowych jest używanie tego języka ! Niestety język obcy/ojczysty można też zapomnieć w dużej mierze, gdy nie używamy go dość często.

Przykład :

Pierwszego języka obcego zaczeliśmy uczyć się od klasy 2, potem zdajemy egzamin w klasie 8, by dostać się np. do szkoły średniej o profilu językowym – jak myślicie jakie szanse ma dziecko po tradycyjnej szkole ? Niestety ma minimalne szanse. Natomiast gdyby używało języka w innych okolicznościach np. miało regularne konwersacje w tym języku, oglądało nativ tv, wyjeżdzało czasowo do kraju w którym jest to język ojczysty itp. to jego szanse by wzrosły diametralnie .

Dlaczego tak twierdzę ? bo w ciągu 2 miesięcy pobytu za granicą mówiłam i czytałam lepiej w tym języku który był dla mnie nowy niż dzieci które zdały z niego maturę 😉 ale nie było to spowodowane tym, że uczyłam się go wcześniej w szkole ( nie miałam go w programie szkoły) ale raczej tym,że wprowadziłam wszelkie formy interreakcji z tym językiem będąc już za granicą. Wbrew pozorom pozytywne efekty przychodzą wtedy błyskawicznie 🙂

Życzymy wielu sukcesów, radości ze zdobywania wiedzy i nowych umiejętności 🙂

Trzeba wierzyć w cuda Wierzyć, że to co dobre w naszych celach nam się uda 🙂

W razie pytań służymy pomocą 🙂

Polecamy też artykuł ze strony:

http://lechickieodrodzenie555.blogspot.com/2021/10/projekt-nauczania-dzieci-na-zasadach.html?m=1

2021/10/11

Projekt nauczania Dzieci na zasadach słowiańskich

     W ciągu kilku-kilkunastu lat nauczanie w przestrzeni polskiej przejdzie całkowite przeobrażenie, a nowy jego charakter sprawi, że szkoły w Wolnym Lechistanie będą mieć zupełnie inny program – nie-program – dla uczniów. Może być on zbieżny z naszą wizją, opartą o obyczaje i świętości Przodków:


     –  4-5 godzin nauki dziennie. Pierwsze zajęcia nie mogą zaczynać się w trybie rygoru: zbyt wczesną porą (sen to podpora energii i zdrowia), a ostatnie kończyć zbyt późno. Wypychanie Dzieci do szkół z łóżek to akt restrykcji i patologii. Pierwszym prawem wszelkich decyzji Narodu i jego urzędów (dopóki takowe będą istnieć) staje się  nieodwracalnie ochrona dzieci i Rodzin. Każdy projekt zatem opiera się o taki wyjściowy priorytet jako o świętość ojczystą. Uczniowie nie są już przeciążani w czasie nauką, a teoretyczne zajęcia mają szybsze przerwy na poprawę krążenia poprzez ruch, bosegę oraz ćwiczenia oddechowe.

     – więcej zajęć sportowych, w tym gimnastyka słowiańska, ćwiczenia energetyczne, oddechowe i medytacyjne.

     – interakcja z Przyrodą, w tym nauka pobierania energii, uzdrawiania i zasilania funkcji organizmu energią drzew, wpajanie miłości i obowiązku/przywileju ochrony/współistnienia ze zwierzętami i roślinami.

     – nauczanie dzieci tylko przedmiotów zaakceptowanych przez nie same i ich Rodziców, jako współgrających z ich intuicją, potrzebą chwili i ujawnionymi zdolnościami. Dotyczy to także języków obcych, na których ciąży wmanipulowana presja „nowoczesności, światowości i dobrej pracy”. Lach ma naturalną powinność opanowania tylko języka rodzimego, a znajomość lub nieznajomość obcych języków nie ma żadnego wpływu na status społeczny i finansowy. Jest to jedynie kwestia indywidualnych skłonności i pragnień.

     – nauczanie dzieci przedmiotów całkowicie oczyszczonych z manipulacji i kłamstw oraz uzupełnienie ich o pełne wartości (na przykład fizyka kwantowa/mechanika kwantowa i pola torsyjne, kreacja, wizualizacja, materializacja).

     – nauczanie od energiach, świętej geometrii, metodach samoochrony.

     – nauczanie telegonii jako wedyjskich zasad zachowania czystości i siły rasowej i zapewnienia potomstwu pełni potencjału biologicznego i duchowego. Jednocześnie wpajany jest szacunek – i pielęgnowana wrodzona życzliwość – do wszelkich innych ras, narodów, gatunków jako współmieszkańców wspólnego Domu, Ziemi, stanowiących cudowną, różnorodną, boską kompozycję fizycznej i energetycznej Pełni. 

     – nauczanie rodzimej mitologii, i sukcesywnie odkrywanej, prawdziwej historii Narodu Lechickiego i Wolnej Słowiańszczyzny, obejmującej starożytność i resety, i sukcesywnie ujawniane artefakty. Ponadto obce mitologie są już wycofane z programu nauczania i używane tylko po części jako przykład porównawczy wobec rodzimej mitologii (na przykład jasność i harmonia mitologii i świata Słowian przeciw mroczności i prawom obcej cywilizacji widocznych w mitologii i świecie starożytnych Egipcjan). Samo przyswajanie mitologii ma charakter filtrowania w celu wydobycia informacji w niej zakodowanej.

     – nauczanie o ewolucji Ludzkości i rasach pozaziemskich, oraz wszelkich siłach Światła i Ciemności mających udział w tej ewolucji.
     – całkowity brak religii i modelowania zachowań seksualnych i konstrukcyjnych w tworzeniu związku, małżeństwa, Rodziny. Za wpojenie swym Dzieciom zasad budowania więzi, intymnych relacji i konstruowania odpowiedzialnej Rodziny i wychowywania w miłości potomstwa, odpowiedzialni są Rodzice – a nie system i jego szkoły, psychologowie, pedagodzy, seksuolodzy i inni tak zwani fachowcy, co w gruncie rzeczy stanowiło rozkręcającą się machinę, odbierającą ludziom Prawo Wolnej Woli, odpowiedzialność za swe czyny, odwagę samorealizacji i weryfikacji rzeczywistych praw Życia. 

     – brak ocen, nagród i świadectw jako czynników dzielących klasę i sprzecznych z wartościami Słowian (jedność, życzliwość, współpraca). Radością generowaną przez program szkolny jest już tylko radość z samego rozwijania wyobraźni, wiedzy i zdolności oraz wspólnego w tym uczestniczenia z innymi uczniami i nauczycielami.

     – brak zadań domowych i przynoszenia do szkoły przedmiotów związanych z nauką – w ochronie poziomu zdrowia i energii, sprężystości kręgosłupa oraz czasu rodzinnego Dzieci.

       – samodzielne projekty i kreowanie. Uczniowie ćwiczą zmysł tworzenia nawet przy zadaniu zaprojektowania domu czy ogrodu (i wszelkich innych), bez podsuwania/sugerowania rozwiązań i tak zwanych autorytetów. Ingerencja nauczyciela jest zminimalizowana do niezbędnej rady i sugestii. W ten sposób program zamiast gasić radość i odwagę indywidualnego tworzenia – podsyca je w każdym lechickim Dziecku. 
     Tak zreformowana szkoła w naszej Ojczyźnie jest nie tylko możliwa, ale stanowi naturalne następstwo wyzwolenia. W Wolnym Kraju wszystkich uszczęśliwia radość Dzieci: radość z poczucia życia, poczucia rozwoju, poczucia bezpieczeństwa, poczucia troski i życzliwości z wszech stron. 
     Wychowanie do życia w rodzinie i projekty grożące seksualizacją zostaną wycofane. Ci, którzy piszą o „ciemnogrodzie”, nie pojmują właściwie tego słowa, gdyż ciemnogród sprowadził na ziemie Słowian właśnie skryty okupant, wytrącając nam z rąk nasze naturalne prawa i przywileje. Jedno z nich dotyczy prawa Rodu do kształtowania swych Dzieci według własnych ustalonych wartości i czystości duchowej – co jest obecnie zanieczyszczone seksualizacją.
      
     Jednak to nie wszystko w kwestii reform szkolnictwa: wolna ewolucja Słowian poprowadzi sferę nauczania do stadium finałowego, które będzie oznaczać całkowitą wolność dusz zrodzonych w naszej Ojczyźnie i skupionych na nieograniczonym radosnym rozwoju i nabywaniu pełnej Mocy, w tym zdolności ponadzmysłowych. Edukacja będzie utrzymana w harmonijnym balansie między przyswajaniem technologii, a rozwijaniem zdolności manualnych i rękodzieła – to ostatnie bowiem rezonuje z fenomenalną doskonałością ciała Istoty Boskiej (człowieka).
     Finałowe stadium w Lechistanie oznacza całkowitą kasacją żłobków, przedszkoli i szkół, jako wygenerowanych systemowo instytucji. Funkcjonowały one wobec patologii przeciążenia Rodziców godzinami pracy i ograniczały ich wpływ na rozwój potomstwa i napełnianie go poczuciem miłości i ochrony. Rozwinięte zdolności intuicji i poziom wibracji i Mocy sprawi, że każde Dziecko zostanie skierowane odgórnie do przypisanego sobie nauczyciela – albo będzie nabywać Wedy we własnym domu. Mogą też funkcjonować specjalistyczne uczelnie na wedyjskich zasadach dla młodzieży szukającej umiejętności (i samospełnienia) odmiennych od przekazanych przez Ród czy osobistego nauczyciela. 
     Należy podkreślić, że nowe prawa nauczania oznaczają całkowite uwolnienie Dzieci i ich Rodziców od presji finansowej, co do tej pory stanowiło patologiczne piętno przy wybieraniu szkoły lub specjalizacji (często nierezonującej z duszą ucznia). Nikt więcej nie powie swemu Dziecku, że jego wybór jest niedobry, bo nie przyniesie profitu. Stanie się to dzięki wprowadzeniu bezwarunkowego dochodu podstawowego i gwarancji zdrowego domu i zdrowego wyżywienia dla wszystkich. Każdy Ród będzie zasobny w środki finansowe, niezależnie od tego, jakie umiejętności i wiedzę posiądą jego członkowie, ani od tego, czy, ile czasu i w jakim zawodzie będą pracować. 
     Uczeń nowych czasów nie jest programowany w dosłownym sensie – a taki tryb zapewnia porządek masońsko-babiloński. Uczeń wolny od systemu rozwija się zgodnie ze swą intuicją i pragnieniem, przy czym nikt nigdy nie oceni ani tego efektów, ani samych wyborów. Nauczanie programowe ewolucyjnie przejdzie w nauczanie intuicyjne. Dzieci wolne od zamykania w żłobkach, przedszkolach i szkołach, zyskają na czasie do samodzielnej obserwacji Przyrody i przyswajania praw Życia, jednocześnie poszerzając swoje zdolności kreacji. Co zaś istotne: pewne umiejętności Laszęta będą rozwijać całkowicie samodzielnie, czytając z serca, pamięci DNA i Przestrzeni – na przykład komunikację z drzewami, minerałami czy zwierzętami. Takie Dzieci będą błogosławieństwem i radością nie tylko Rodziców, ale nas wszystkich, całego wolnego, mocnego Narodu. Czego wszystkim życzymy. 

     PRAWA WOLNYCH LACHÓW DOTYCZĄCE EDUKACJI: 

     1. Szkoła/nauczyciel domowy uczą dziecko tylko tego, czego ono samo pragnie i na co zgodę wyrażają jego Rodzice.
     2. Uczeń nie ma obowiązku przyswajania i zapamiętywania żadnego z przekazów szkolnych. 
     3. Wszystkie przekazy szkolne są jedynie dobrowolnym wsparciem i uzupełnieniem nauk dawanych Dzieciom w domu przez ich Rodziny. 
    4. Poziom wykształcenia i specjalizacje nie warunkują w żaden sposób finansowego i społecznego statusu, ponieważ życie w bogactwie i wolności gwarantuje prawo naturalne Wolnych Istot Narodu Lechickiego.

    5. Dziecko w dowolnym momencie może zgłosić potrzebę opuszczenia szkoły, aby znaleźć się pod opieką Rodziców. Należy pamiętać, że jego upodobanie do szkoły i nauki na jej zasadach może kompletnie rezonować tylko jednoczesnym brakiem rygoru (sztywno ustalonej separacji z Rodziną) i niezachwianym poczuciem pieczy ze strony Dzieci.  

     Ważna uwaga: jako ludziom przymocowanym do skojarzeń z nauczaniem systemowym (opresyjnym) może się nam zdawać, że jeśli szkoła będzie mieć tryb nauczania łagodnego, dobrowolnego i pozbawionego oceny – to uczniowie zmienią się w obiboków niezainteresowanych światem. Otóż tak nie jest: Dzieci mają naturalną skłonność sprawdzania swoich możliwości, poprawiania umiejętności, ciekawość i chłonność wiedzy, oraz pasję badania świata. Wystarczy tylko nie gasić ich zapału i wiary w siebie presją i oceną. 

    Jeśli nasz projekt w jakiś sposób zasili inne i wkomponuje się w nowe nauczanie Dzieci w Polsce, będzie to tylko zaszczytem i radością. Darz Bór Rodom Lechickim i Rodzinom całej uwalnianej planety – 

    Czcibor i Dobromiła  

    PROJEKT NAUCZANIA DZIECI NA ZASADACH SŁOWIAŃSKICH spisaliśmy w roku 2020, zawierając go w artykule Upadek szkolnictwa babilońsko-masońskiego, a reformy nauczania według wartości i praw słowiańskich – https://lechickieodrodzenie555.blogspot.com/2020/09/upadek-szkolnictwa-babilonsko.html

Rodzice uczą podstaw i praw Życia: empatii, życzliwości, opiekuńczości, współdziałania, szacunku, otwartości i odwagi prób. Szkoła jest uzupełnieniem – wspierającym rozwój talentów Dzieci i ich potencjału pracy wspólnej. 

Małe grupy, empatyczni i odpowiedzialni nauczyciele, łącze z Przyrodą i minimalne ingerencje w radosne, intuicyjne projekty Dzieci – to bliska przyszłość edukacji słowiańskiej.